ممه رو لولو برد!

.

عادت کرده ایم که هر چند وقت یکبار در این دیار همیشه بهار، یک معجزه و خرق عادتی ببینیم که عمرا ً نظیرش را در قوطی هیچ عطاری یافت شود! این بار در اخبار از ائتلاف ِ مثلث ِ ایران – ترکیه – برزیل برای تبادل سوخت هسته ای شنیدیم!

این خبر ابتدا آمریکا را متعجب و گیج و ویج کرد، اما گویا بیشتر از آمریکا، ترکیه و برزیل را متعجب و بسی خوشحال کرد، به طوریکه از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند، زیرا این دو کشور (منظور ترکیه و برزیل) پیش خودشان یک دو دو تا چهارتایی کردند و به فراست دریافتند که دیگر سوراخ دعا را یافته اند و از این پس می توانند چشم امیدی به منابع لایزال ِ اورانیوم ایران داشته باشند! پس کبکشان حسابی خروس می خواند!

بله عزیزان من، این طوری بود که جناب ِ اردوغان، نخست وزیر ِ محترم ترکیه که از چند روز قبل از اجلاس ِ تهران، قبیحانه اعلام می کرد که پایم را در تهران نمی گذارم، یکهو صبح ِ روز اجلاس فیلش یاد هندستون می کند و با عجله سفرش به آذربایجان را لغو می کند و فی الفور و سراسیمه خودش را به تهران می رساند! و همانا در این رفتار جناب اردوغان نشانه هایی است برای «هُم یَتفَکرون»!!

خلاصه، تا الان فقط دلار به حزب الله و شمش طلا به حماس و نفت ِ مفت به چین و گاز ِ زیر ِ قیمت به پاکستان و حق و حقوق ِ مالکیت دریای خزر به روسیه و پول ِ مفت بابت بنزین به ونزوئلا می دادیم! حالا به هول و قوه ی الهی انگاری می خواهیم سوخت هسته ای مفت هم به ترکیه و برزیل بدهیم!

آکبلای حالا که داریم این وسط به هر شغالی باج ِ سبیل می دهیم، بد نیست نگاهی هم به گذشته داشته باشیم! به گذشته نگاهی بیندازیم تا یادمان نرود که این دوستان ِ صدیقمان (اعم از روسیه و چین و ونزوئلا و الی آخر) معمولا عادت دارند که هم از توبره بخورند و هم از آخور و به عبارتی هم خر را می خواهند و هم خرما را و برای همین است که یکی به نعل می زنند و یکی به میخ! این ها را گفتیم که اگر فردای روزگار، ازقضا سرکنگبین صفرا فزود و روسیه و چین در شورای امنیت به ضرر ما رای دادند تعجب نکنید! و همچنین اگر خدای ناکرده، ترکیه 1200 کیلوگرم سوخت هسته ای ما را تحویل گرفت و خبری از 120 کیلوگرم سوخت 20 درصدی که باید تحویل بدهند نشد، باز هم تعجب نکنید!

بله آکبلای! اگر سوختمان را گرفتند و خودشان را زدند به کوچه ی علی چپ، آنوقت است که باید بگوئیم: حاجی! ممه رو لولو برد!

الکاشف الاسرا میرزا قشمشم

.

ملا قربانعلی نوشت:

آکبلای، اصلا من گاگولم و نمی فهمم، شما که می فهمی به من بگو! به من بگو که مگر قرار نبود خودمان اورانیوم 20 درصد غنی شده تولید کنیم؟ مگر نگفتیم که می توانیم؟ مگر تصاویر استارت زدن ِ خط تولید اورانیوم بیست درصد را در تلویزیون پخش نکردید؟ پس حالا چه شده؟ یعنی همه ی آن ها کشک بود؟ بابا دست مریزاد!

Advertisements