موشموشک تو سوراخ نمی رفت، جارو به دمش می بست!

(یا همون یارو را در دهکده راه نمی دادند، سراغ ِ خانه ی کدخدا را می گرفت)

.

منت خدای را عز و جلّ که طاعتش موجب قربت است و خلقتش باعث ِ عبرت! نمی دانم حکمت ِ آفرینش ِ ما ایرانیان چه بوده که هرچه خبر عجیب و اتفاق غریب است از ملت ِ شریف ِ ما آب می خورد و دود ِ جمله ی خوارق عادات و اتفاقات ِ نادر الکالمعدوم و چیزهای صعب الانکشاف از کنده ی کشور ِ عزیز ِ ما ایران بلند می شود! به قولی از این مرد و زن شمس و قمر نام، نزاید جز عجب هر صبح و هر شام!

قضیه از این قرار است که سپاه پاسداران آمده و برای حل مشکل آلودگی نفتی خلیج مکزیک اعلام آمادگی نموده است! اگر بخواهیم خودمانی صحبت کنیم باید بگوئیم که برادران ِ خدوم به آمریکایی ها پیغام فرستاده اند که اگر شما عرضه ندارید نشت ِ نفت در خلیج مکزیک را مهار کنید، ما بچه هایمان را بفرستیم تا سر و تهش را به هم بیاورند!

حالا یکی هم نیست که به این آقایان بفرماید که اگر شما لالایی بلد بودید، چرا این چاه نفت خودمان که یکی دو ماه ِ پیش آتش گرفت را خواب نمی کردید؟

من نمی دانم یک ینده خدایی نیست به این ها بگوید که شما که ازین کرامات دارید چرا به داد ِ لوله های نفتی ِ زیر دریایی خودمان نمی رسید؟ که ما هم مجبور نشویم هر وقت که عمق این این لوله کشی ها از یک سطحی پائین تر می رود دست به دامن همین اجانب بشویم!

لابد این عزیزان پیش خودشان فکر کرده اند که آمریکایی ها عمراً ما را داخل بازی راه بدهند، پس هرچه دلمان می خواهد می گوئیم. حالا درست است که آمریکایی ها شما را به چشم ِ لولوخرخره می بینند و دزد هم دست ِ شما نمی دهند، ولی برادر ِ من تعارف آمد و نیامد دارد، کار ِ دنیا که حساب و کتاب ندارد، یک وقتی دیدید آمریکایی ها محض مزاح و من باب ِ خنده و رو کم کنی آمدند به شما گفتند که بفرمائید، این شما و این گوی و این میدان، بیائید و نشان بدهید چند مرده حلاج هستید!!! خوب آنوقت است که به قول معروف سر ِ گاو در خمره گیر می کند و باید خر آورد و بی آبرویی بار کرد! برادر ِ من چرا عاقل کند کاری که باز آرد یک من بی آبرویی؟؟؟

آقای من همین پروژه ی پارس جنوبی را بگیرید و دست از سر ِ نفت ِ خلیج مکزیک بردارید! به قول ِ شاعر: چو عنقا را بلند است آشیانه ، قناعت کن به تخم ِ مرغ ِ خانه!

.

العبد الاحقر میرزا قشمشم

Advertisements