مگر زن در میان ِ ما بشر نیست؟ مگر زن در تمیز ِ خیر و شر نیست؟

.

اخیراً مسئولین و رسانه ها اعلام نموده اند که مردم از آنها خواسته اند که با فلان و بهمان برخورد کنند و مردم از آنها خواسته اند که چادر سر ِ ملت بیندازند و مردم از آنها خواسته اند که جلوی بدحجابی را بگیرند. این اظهار نظر ها باعث بوجود آمدن شبهاتی بین دوستان اهل بصیرت شد، و آنها را به حرف آورد که پس چرا ما این مردمی که شما می فرمائید را نمی بینیم؟ مگر دور و اطرافیان ما جزو مردم نیستند؟ اصلا مگر خود ِ افراد ِ به اصطلاح بد حجاب جزو مردم نیستند؟

خوب عزیزان ِ من، باید بدانید هر کسی که جزو «مردم» نیست! کلا «مردم» تعریف خاص خودش را دارد، و اصولا هر کسی را نمی توان از «مردم» شمرد!

مثلا همین انتخابات پارسال را فرض کنید! چند میلیون نفر آمدند و ادعا کردند که به کروبی رای داده اند! ولی میزان در انتخابات رای «مردم» است، نه رای هر کسی! آن هایی که می گویند رای حاج مهدی را کم اعلام کرده اند باید به این نکته دقت می کردند که چند نفر از «مردم» به کروبی رای داده اند، مثلا امثال بنده و ملا هادی و شیخ بهروز و آمرعلی و ملاقربانعلی که جزو «مردم» نیستیم! باری از بحث دور نیفتیم، مانتویی ها هم گویی طبق تبصره و ماده ی جدید جزو «مردم» نیستند، پس حرف و نظرشان را باید بگذارند دم ِ کوزه و آبش را بخورند!

اصلا مگر نشنیده ای که شیخنا سعدی فرموده است «سگ ِ اصحاب ِ کهف روزی چند ، پی نیکان گرفت و مردم شد»! حالا برو این «مردم» را پیدا کن و نظرش رو بپرس! پس مهم نظر ِ «مردم» است، نه بنده و جنابعالی! اصلا از قدیم گفته اند دموکراسی، نگفته اند که من و تو کراسی! والله!

میرزا قشمشم

……….

ادیب الفقرا نوشت:

پری رو تاب ِ مستوری ندارد ، در ار بندی سر از روزن در آرد!

Advertisements